Krajské přebory dorostu, juniorů a dospělých

5.4.2017 (13:30)  •  Tomáš Vykydal  •  výsledky

Fotografie   
Druhou únorovou sobotu se konaly ve studené olomoucké hale Přebory Olomouckého kraje, kde měl šumperský oddíl hojné zastoupení.

  

Časový pořad odstartoval šedesátkou s překážkami, kde se představil především dorost. Vojta Dobeš si v rozběhu vytvořil nový osobní rekord 9.29 s a potvrdil i ve finále svým druhým nejlepším časem 9.41 s, což potvrzuje, že si Vojta s překážkami začíná dobře rozumět. Kačka Korgerová zvládla první překážkovou šedesátku pod 10 vteřin a tím si vytvořila také nový osobní rekord (9.90 s) a dokázala na překážkách výborný posun. To dokazuje i její čas ve finále, který jen o 15 setin překročil hranici 10 s. Její kolegyně Simona Kotrlá a Martina Krejčí předvedly mírné zlepšení oproti minulým závodům a obě si z Olomouce odváží nové osobní rekordy (10.23 s, resp. 10.61 s). Jediné ženě závodící v šumperských barvách, Zuzaně Peluhové, se závod s překážkami tolik nevydařil a výkony 9.50 s a 9.61 s zaostala za svým letošním nejlepším výkonem.

Šumperští sprinteři a sprinterky na hladké šedesátce měli hojné zastoupení. Mezi muži se do finále probojoval Ivo Pospíšil a Daniel Soják. Ivo předvedl velmi vyrovnané výkony vzhledem k sezóně, které se blížily osobnímu rekordu (7.21 s, resp. 7.23 s). Pokud by se mu naskytl velký závod, mohl by svůj nejlepší výkon ještě stlačit níže. Dan si časem 7.49 s vyrovnal letošní nejlepší čas, ale svůj jeho osobní rekord (7.40 s) zatím neatakoval. Ve finálovém běhu potom předvedl čas 7.52 s. V dresu USK Praha závodící Lucie Domská předvedla dva slušné časy z plného tréninku, když se její časomíra zastavila na 7.72 s a ve finále na 7.71 s. Výkony blízko svým maximům předvedla Eliška Hegrová, která zaostala setinu za svým nejlepším výkonem (8.09 s a 8.04 s). Dominika Langerová se potýkala se svalovými problémy, což znamenalo nejhorší časy v sezóně, a sice 8.25 a 8.43 s. Svých prvních atletických závodů se zúčastnila i juniorka Dominika Kovaříková. Zapsala se dvěma pěknými časy 8.95 s v rozběhu i ve finále. Nový osobní rekord z hladké šedesátky si odváží Lukáš Soják a Honza Ristovský za 8.04 s, resp. 8.65 s. Oba mají zatím rezervy v technice běhu, takže po jejím zlepšení můžeme očekávat další rekordy. Svůj nejlepší výkon vyrovnal a letošní zlepšil i Vojta Dobeš, který zaběhl 7.92 a 7.94 s. V Olomouc si zazávodil i žák David Staněk. Protnul cílovou pásku v čase 8.23 a 8.30 s. Další vylepšení osobních rekordů předvedla Klaudie Geistová (8.56 s), Kačka Korgerová (8.69 s) Simča Kotrlá (9.01 s), Marťa Krejčí (9.17 s), co svědčí o dobrém tréninku. Za svými osobáky zaostaly pouze o kousek Klára Bartoňová (8.96 s) a Klára Kucharčuková (8.45 s) a hladkou šedesátku si vyzkoušela i vytrvalkyně Anna Kuchtíková, která zaběhla velmi slušný čas 9.27 s.

Do výšky si zaskákaly Kačka Procházková a Klaudie Geistová, které shodně zapsaly letošní nejlepší výkon 145 cm, což je jen 5 cm od jejich osobáků. Snad na příštích závodech bude i trochu štěstí.

V koulařském sektoru měl TJ Šumperk dvě zástupkyně, a sice Terku Staňkovou, která poslal kouli do vzdálenosti 8.80 m. Tento výkon je pod její možnosti a daleko od osobního maxima, ale v tréninku se kouli nevěnujeme, takže se není čemu divit. Do letní sezóny zlepšíme. Druhou zástupkyní byla (kategorií veteránka) Zuzka Pumprlová. Ta předvedla na svých prvních halových závodech velmi pěkný výkon 9.87 m.

Poslední disciplínou, které se šumperáci účastnili, byl skok daleký. Již druhý osobní rekord si odvezl Vojta Dobeš. Své předešlé maximum překonal o 10 cm a stále má ještě velké rezervy. Pro Honzu Ristovského a Lukáše Sojáka to byla první zkušenost v dálkařském sektoru, takže výkony 396 cm, resp. 437 cm nám zatím nic nenapoví. Letošní maximum si vylepšila Eliška Hegrová za skok dlouhý 534 cm. Dorostenky Klaudie Geistová a Simona Kotrlá předvedly téměř shodné výkony (451 cm, 450 cm), kdy Simona ukázkově trefila odrazové břevno, kdežto Klaudii se to nepovedlo a okradla se o pár centimetrů. Mezi další skokany do dálky se zařadila i Tereza Staňková, která si zapsala pěkných 427 cm. Ostatní zapsali: David Staněk 441 cm, Kačka Korgerová 423 cm, Klára Kucharčuchová 422 cm, Klára Bartoňová 398 cm, Kačka Procházková 392 cm a Martina Krejčí 341 cm. Absence zastřešeného dálkařského sektoru je na některých výkonech znát.  


MENUKontakt


Facebook


Partneři