MČR JUNIORŮ A DOROSTU 2013

8.1.2014 (18:20)  •  Tomáš Vykydal  •  Výsledky  •  Fotky

Fotografie   
Jablonec - Dvě zlaté medaile, dvě stříbrné a čtyři finálová umístění. Takový je výčet úspěchů atletů TJ Šumperk na MČR v Jablonci...

  

Do Jablonce vyrazila početná skupina atletů ze Šumperka. Někteří reprezentovali v barvách AK Olymp Brno (Verča a Peťa Opekarovi, Pája Březinová a Áďa Dubová), další pak domovský klub TJ Šumperk (Fanda Dolníček, Kačka Divišová a Honza Uhrin).   

Nejlepšího výsledku dosáhla Peťa Opekarová, která si v dramatickém souboji vybojovala zlatou medaili v trojskoku juniorek výkonem 12.13m. To je i její nejlepší výkon sezóny, i když byl podpořen silným větrem do zad. Oceňuji zejména její bojovnost až do posledního pokusu. Druhý a neméně obdivuhodný výkon podala Pája Březinová ve skoku vysokém. Vyrovnala své letošní maximum výkonem 174cm a to ji zařadilo na stříbrnou pozici. Skoky na osobáku ve výšce 177cm byly velmi nadějné a tak věřím, že se jí to snad povede na Zlaté tretře v Ostravě. Obě děvčata pak ještě přidala dvě osmá místa ve svých doplňkových disciplínách (Peťa v dálce výkonem 546cm a Pája na 100m př. časem 15.40). Další dvě medaile si pak vybojovaly dívky ve štafetách. Áďa zlatou medaili jako finišmanka štafety 4x100m, Pája pak pomohla ke stříbru na 4x400m. 

Umístění do osmého místa vybojoval také dorostenec Honza Uhrin v disku, když své náčinní dohodil do vzdálenosti 38.59m což ho zařadilo na osmou pozici. U tohoto borce je třeba ještě vypilovat techniku a pak snad zasáhne do bojů o medaile. Pro stejný výsledek si doběhla také Kačka Divišová v běhu na 1500m časem 5:00.01. Bylo na ní vidět, že je ještě unavená z nedávného běhu na Lysou horu a tak byla sama s výkonem nespokojená. Nicméně ji určitě potěšila nominace na mezinárodní závody v běhu do vrchu. 

Osobní rekord si odváží Fanda Dolníček z běhu na 300m př. dorostenců. Čas 41.76s je slušný, nicméně na finále nestačil. Škoda jen špatně naběhnuté první překážky. Takže potrénovat a příští rok už bude určitě finále.

Poslední pěkné výsledky předvedly sprinterky. Áďa na 100m juniorek 12.66, dorostenka Verča na stejné trati 12.70. Na dvojnásobné trati pak zaběhly velmi pěkně za 26.20 respektive 26.30 což jsou výkony blízké jejich osobákům.

Podtrženo a sečteno, výborné výkony hodné Mistrovství republiky. Děkuji za pěkné zážitky a reprezentaci oddílu, města a svých trenérů.


MENUKontakt


Facebook


Partneři