Mistrovství ČR dorostu a juniorů v hale

15.3.2017 (07:33)  •  Tomáš Vykydal  •  Výsledky

Fotografie   
Ostrava – O víkendu 18. - 19.2. proběhlo v severomoravské metropoli MČR v kategorii dorostenců (16-17 let) a juniorů (18-19). TJ Šumperk zde reprezentovalo celkem pět atletů.

  

Nejvíce se šampionát vydařil dorostenci Kryštofu Pospíšilovi, který si odvezl hned tři cenné kovy, což bylo velké překvapení. První medaili vybojoval v běhu na 60m př., kde nejdříve v rozběhu vyrovnal nejrychlejší republikový čas letošního roku (8.13s) a ve finále pak dosáhl na stříbrnou medaili s výkonem 8.16s, když zaostal za zlatým Martinem Jánským z PSK Olymp Praha o tři setiny. Druhý kov, který nebyl v plánu, si pověsil na krk ve skoku do dálky novým osobním rekordem 662cm, což mu vyneslo bronzovou pozici. Třetí medaili do sbírky přidal v trojskoku, kde si vytvořil další osobní rekord výkonem 13m a 71cm. Tato medaile měla příchuť stříbra. Kryštof se stal jedním ze dvou atletů z celé ČR, kteří si ze šampionátu odvezli více než dva cenné kovy.

Čtveřice děvčat juniorské kategorie, která tvořila zbylou část týmu, bojovala o finálovou osmičku v rozbězích, ale ani jedné bohužel nepodařilo proniknout do užšího finále. Dominika Langerová nejdříve „ulila“ start na 60m a byla vyloučena, nicméně si spravila chuť na trati 200m, kde si časem 26.66s doběhla pro krásné desáté místo. Celkově desátá se také umístila Hanka Trundová v běhu na 400m, když jí časomíra změřila čas 60.84s. Stejné umístění si z Ostravy odváží také její sestra Markéta z distance 800m. Ta si zaběhla nový osobní rekord, který má nyní hodnotu vynikajících 2:21.21s. Poslední, kdo se na start závodu postavil, byla Zita Dušánková, která bojovala na šedesátce s překážkami. Její výkon 9.68s stačil na pěkné 14. místo v ČR.

 

Krásné výkony, tři medaile a nové osobáky. Skvělé vystoupení atletů TJ Šumperk.


MENUKontakt


Facebook


Partneři